Opis

Fartuch ochronny skórzany dla spawacza.
Wykonany z trzech elementów skóry bydlęcej krytej (licowanej) tłoczonej w kolorze czarnym, o wysokiej jakości wyprawie chromowej nadającej skórze bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i właściwości użytkowe.

Elementy składowe fartucha zostały połączone ze sobą podwójnymi szwami dodatkowo wzmocnionymi nitami stalowymi na całej długości szwów.

Miejsca szycia i nitowania dodatkowo przeszyte w sposób zapewniający całkowite zasłonięcie nitów rozmieszczonych wzdłuż głównych szwów fartucha.

Utrzymywany szeroką szelką z dziurkami regulacyjnymi zakładaną na szyję i zapinany z tyłu za pomocą paska z dziurkami regulacyjnymi.

Szelki i pasek zapinane na klamry metalowe, forma zapięcia umożliwia regulacji długości czynnej fartucha i obwodu pasa.

System regulacji umożliwia optymalne dopasowanie fartucha do wzrostu i sylwetki użytkownika. Połączenia szelek do części zasadniczej fartucha oraz połączenia zapięć metalowych wykonano przy użyciu nitów metalowych.

Nity połączenia szelki do fartucha oraz klamra do zapięcia szelki na fartuchu są dodatkowo zakryte naszytymi elementami ze skóry.

Fartuch przeznaczony jest do ochrony przodu i boków tułowia oraz częściowo nóg podczas procesu spawania prowadzonego w pozycji stojącej i siedzącej. Chroni przed iskrami, małymi rozpryskami stopionego metalu, krótkotrwałym działaniem płomienia, ciepłem kontaktowym, promieniowaniem U.V. pochodzącym od łuku. Fartuch chroni również przed urazami mechanicznymi, których skutki ograniczają się do powierzchni skóry.

CE kat. II CERTYFIKAT UE nr WE/S/1237/2008

Zgodność z normą: PN – EN 470 –1 : 1999 „Odzież ochronna dla spawaczy i osób wykonujących zawody pokrewne.”

Rozmiar XL (wymiary 105 cm x 74 cm / wzrost 176-182 cm) w stałej produkcji.

Rozmiar XXL (wymiary 110 cm x 78 cm / wzrost 182-188 cm) dostępny na indywidualne zamówienie.

Dodatkowe informacje

Waga 1.3 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Fartuch Spawalniczy FSL 3 częściowy”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz lubić także…